صفحه اصلی   بازارهای مالی   بازار ارزهای دیجیتال   دلایل سقوط قیمت بیت‌ کوین در روز گذشته چه بود؟

دلایل سقوط قیمت بیت‌ کوین در روز گذشته چه بود؟


 دلایل سقوط قیمت بیت‌ کوین در روز گذشته چه بود؟

در تاریخ ۱۸ آگوست، قیمت بیت کوین در مدت ۱۰ دقیقه افت ناگهانی و شدید بیش از ۸ درصدی را تجربه کرد که باعث شد کل بازار ارزهای دیجیتال نیز با کاهش همراه شود.

در حالی که علت دقیق این کاهش قیمت بیت کوین نامشخص است، چندین نظریه در جامعه ارزهای دیجیتال پدیدار شده است. طبق گزارش وال استریت ژورنال، یک نظریه نشان می‌دهد که اسپیس ایکس (SpaceX)، شرکتی که توسط ایلان ماسک تأسیس شده است، ممکن است بخشی یا تمام ۳۷۳ میلیون دلار دارایی بیت کوین خود را تخلیه کرده باشد.

این خبر، همراه با تاثیرگذاری احتمالی چهره‌های با نفوذی مانند ایلان ماسک، می‌تواند به فشار نزولی بر قیمت بیت‌ کوین دامن بزند.

 دلایل سقوط قیمت بیت‌ کوین در روز گذشته چه بود؟

افزایش احتمالی نرخ بهره توسط فدرال

نظریه دیگری به نگرانی در مورد افزایش احتمالی نرخ بهره توسط فدرال رزرو، بانک مرکزی ایالات متحده اشاره می‌کند. پیش‌بینی گسترده‌تر بازار برای نرخ‌ بهره بالاتر می‌تواند به تغییر در احساسات بازار منجر و باعث کاهش قیمت شود.

برخی تحلیل‌گران این کاهش را به افزایش اخیر در بازده اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده نسبت می‌دهند که می‌تواند نقدینگی را در بازارها کاهش دهد. این کاهش نقدینگی ممکن است به طور غیر مستقیم بر بازار ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارد. همچنین، بحران جاری درگیر شرکت اورگراند چین، یک شرکت بزرگ املاک، می‌تواند با تأثیر بر احساسات سرمایه‌گذاران نسبت به اقتصاد چین، در کاهش قیمت نقش داشته باشد.

مارکوس تیلن، رئیس تحقیقات شرکت خدمات حوزه ارزهای دیجیتال، ماتریکسپورت (Matrixport)، پیشنهاد کرد که ریسک کاهش ارزش یوان چین ممکن است در ریزش شدید قیمت بیت کوین نقشی مهم ایفا کرده باشد.

همچنین گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه یک سفارش فروش بزرگ، احتمالاً توسط یک بازیگر بزرگ در بازار، باعث تشدید فروش شده و قیمت را به سطوح پایین‌تر سوق داده است. علی‌رغم نظریه‌های مختلف، علت دقیق افت قیمت همچنان نامشخص است و نوسانات بازار ارزهای دیجیتال همچنان سوالاتی را در مورد پویایی زیربنایی آن ایجاد می‌کند.

منبع:رمزارز نیوزلطفا به قوانین نشر محتوا در فضای مجازی احترام گذاشته و از انتشار مجدد این فایل ها خودداری کنید.

بازدید : 105
شنبه 28 مرداد 1402 ساعت 7:20 ق.ظ

نظرات

کد امنیتی رفرش

187
مطلب
+ 5
افراد آنلاین
+1,384
بازدید امروز
1,735
بازدید دیروز
13,955
بازدید ماه
223,644
بازدید کل
پنجشنبه 24 خرداد 1403
تقویم روز