صفحه اصلی   بازارهای مالی   صندوق های سرمایه گذاری   تاریخچه، پیدایش و معرفی صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله ETF

تاریخچه، پیدایش و معرفی صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله ETF


اگر به تاریخ این صندوق‌های سرمایه‌گذاری بنگریم بیش از پیش به این واقعیت پی می‌بریم که تمام آن‌ها برای هدف‌مند کردن سرمایه‌گذاری در بازارهای متنوع سرمایه به وجود آمده‌اند؛ به ویژه برای افراد غیرحرفه‌ای که تلاش دارند تا با سرمایه‌گذاری، آینده بهتری را برای دارایی‌های خود رقم بزنند.

پیدایش صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله درست در تاریخ 1987 در حالی که شاخص داوجونز تا 22.61 درصد افول کرد و زیانی بیش از 500 میلیارد دلاری را به سرمایه‌گذاران بورس وارد کرد، پا به عرصه گذاشت.

می‌توان پیدایش و حضور صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله را که با کمک ارکان آن و متخصصان این حوزه به کمک سرمایه‌گذاران آمدند را حرکتی هوشمندانه در جهان سرمایه تلقی کرد. به همین منوال، از سال ۱۹۹۳ صندوق‌های ETF نیز کار خود را در بسیاری از کشورهای جهان با سرمایه‌گذاری اصلی روی طلا آغاز کردند.

در ایران نیز از سال ۱۳۹۲ با افتتاح تابلو ETF به طور رسمی، نام صندوق‌های سرمایه‌گذاری بر سر زبان‌ها افتاد و از مهرماه شروع به کار صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله ETF آغاز شد.لطفا به قوانین نشر محتوا در فضای مجازی احترام گذاشته و از انتشار مجدد این فایل ها خودداری کنید.

بازدید : 147
پنجشنبه 04 خرداد 1402 ساعت 8:05 ق.ظ

نظرات

کد امنیتی رفرش

187
مطلب
+ 3
افراد آنلاین
+1,050
بازدید امروز
1,735
بازدید دیروز
13,621
بازدید ماه
223,310
بازدید کل
پنجشنبه 24 خرداد 1403
تقویم روز